Medycyna alternatywna a hipnoza i chromoterapia

Na początku czym jest medycyna alternatywna. Medycyna alternatywna, inaczej nazywana konwencjonalną, obejmuje szereg naturalnych sposobów leczenia. Metody konwencjonalne nie mają jednak potwierdzonego wpływu na poprawę zdrowia, które zostały udowodnione naukowo. Dzisiaj zajmiemy się hipnozą oraz chromoterapią, które należą do popularnych metod leczenia alternatywnego.

Leczenie poprzez hipnozę i chromoterapię

Hipnoza oraz chromoterapia są nietypowymi metodami medycyny alternatywnej, ponieważ działają one tylko i wyłącznie na zmysły pacjenta, a nie jak w przypadku innych naturalnych metod, które uzdrawiają ciało chorego.

Hipnoterapia jest techniką, która ma na celu poszerzenie świadomości pacjenta, dzięki czemu umożliwia ona na odreagowanie na złe emocje. Wspomaga ona także w przeżyciu transformacji, czyli pewnego rodzaju psychoterapii, która polega na tym, aby pacjent pozostał w pełnej świadomości, aczkolwiek jest ona troszeczkę modyfikowana podczas trwania zabiegu. Efektem pożądanym przy działaniu hipnozy jest pogodzenie się z rzeczywistością oraz zaakceptowaniem zmian, które miały miejsce w życiu.

Taki zabieg może dokonać doświadczony psychoterapeuta. Chromoterapia  jest odmienną od hipnozy techniką, choć tak samo działa na zmysły pacjenta. Metoda polega bowiem na leczeniu kolorami, które posiadają inną częstotliwość drgań. Bardzo dobrze wpływają one na samopoczucie oraz o dziwo na kondycję naszych organów wewnętrznych. U osoby zdrowej częstotliwość drgań jest stała, natomiast właśnie u osoby chorej zmienna, dlatego też leczenie kolorami ma za zadanie przywrócenie drgań do prawidłowego poziomu.